מה זה משקיע כשיר ואיך זה קשור לאסטרטגיית החברה?

אנחנו מדברים ועוסקים לא מעט בחוסן, חוסן פיננסי. השקעות נדל״ן הן דרך אחת לבנות אותו, לאורך זמן.

מכיון שמאחורינו עשורים של פעילות ענפה בתחום של חוסן בטחוני, אנו יודעים עד כמה אנשים העוסקים בפעילות כזו, לעיתים קרובות יזניחו את חזית החוסן הכלכלי. אולי כי כסף וממון נתפסים כמשהו לא ערכי, ומדובר באנשים ערכיים מאוד. 

במסגרת הדרך שעשינו עם השנים, פיתחנו אסטרטגיה שמגיעה מתוך חזון של שבירת תקרת הזכוכית, חדור תחושת שליחות עמוקה: אנחנו פועלים כדי להנגיש השקעות יציבות ואיכותיות לקהילת המשקיעים שלנו, שרבים ממנה הם אנשי קבע וכוחות הביטחון או פורשים. אלו אנשים שמסכנים את חייהם עבור אזרחי מדינת ישראל על בסיס קבוע, לא רק בעיתות מלחמה. 

כיצד אנחנו עושים זאת? על כך בפוסט הזה. 

התפתחות החברה והאסטרטגיה העסקית שבנינו באה לידי ביטוי בשיתופי פעולה עם יזמים בעלי איתנות פיננסית, מוניטין וניסיון עשיר ומוכח, המתאפיינים במקצוענות לעילא. שיתוף פעולה כזה כולל באופן אינהרנטי מעטפת שלמה שמגיעה כחלק ממארג ההשקעה.

מדובר ביזמים שבהשקעות שלהם מעורבים משקיעים כשירים (או מוסדיים).  נחדד: יזמים אלו אינם ערוכים ו/או לא מעוניינים לפתוח את העסקאות שהם מובילים למשקיעים פרטיים בסף כניסה נמוך. במסגרת השקעה אנחנו למעשה מקימים limited partnership ולצורך העניין מבחינת היזם אנחנו נחשבים כגוף אחד. ובמילים אחרות, נכנסים להשקעה אחרי גיוס, בסכום של משקיע כשיר. 

 אם כן, מהו משקיע כשיר? 

השמות הנרדפים לכשיר הם 'משקיע מתוחכם' או 'משקיע מוסמך'. ההגדרה הפשוטה היא: משקיע שמוגדר על ידי הגוף הממונה על פיננסים והשקעות במדינה, קרי: הרשות לניירות ערך – כיישות בעלת הון ונסיון, כך שרגולציה שהוסדרה כדי להגן על משקיעים פרטיים, לא חלה עליו. 

במילים אחרות, מבחינת המדינה מדובר באדם הכשיר לקבל גישה להשקעות, להזדמנויות ולהחלטות מבוססות נתונים שאינם נגישים למשקיעים פרטיים, מתוך הנחה שגם אם הוא חשוף לסיכון, יש לו חוסן פיננסי מספק כדי לעמוד בו.  

תכלס, איך נמדד ומוגדר משקיע כשיר?

במספר דרכים. אחת: או על ידי אומדן השווי הכולל של נכסיו הנזילים בכ-8.1 מיליון ש״ח  לפחות" (בעבר זה היה 12 מיליון). נכסים נזילים נחשבים: מזומנים, פקדונות בנקאיים, ניירות ערך נסחרים ונכסים פיננסיים אחרים.

זו אינדיקציה שנועדה לוודא שהמשקיע הכשיר מחזיק בהון נזיל בהיקף מספיק כדי לבצע השקעות משמעותיות. הרשות יודעת כי השקעות בעלות פוטנציאל רווח גבוה, לעיתים קרובות יהיו כרוכות בסיכון גבוה יותר ורוצה לוודא שמשקיעים פרטיים יהיו פחות חשופים להן. הכוונה, במקור, טובה. 

שתיים: ע״י גובה ההכנסה השנתית מוגדר כסך הכנסות אישיות העומדות על 1.2 מיליון ש״ח או 1.8 מיליון ש״ח הכנסה כתא משפחתי.

שלוש: שילוב של שני האומדנים – השווי הכולל של הנכסים הנזילים עולה על 5.2 מיליון ש"ח וגובה ההכנסה השנתית, בכל אחת מהשנתיים האחרונות, עולה על 627,313 ש"ח ליחיד או 940,969 ש"ח לתא משפחתי. (עד תיקון החוק ב-2016 המדד המשולב לא היה קיים)

חזרה לאסטרטגיית החברה: אנחנו משתפים פעולה בעסקאות של יזמים העובדים עם משקיעים כשירים. כפי שפירטנו, אלו אנשים שעל פי חוק יש להם גישה למידע שמשקיע פרטי לא זוכה לו בקלות, וכן, הם בעלי רקע, ניסיון והבנה טובה בתחום הכלכלי. מכאן, שהיזמים יצטרכו להציע להם השקעות בצורה מקיפה ומעמיקה. כיצד הם עושים זאת? אחת הדרכים היא להיות מגובים במעטפת מקיפה וכוללת של אנשי מקצוע ברמה גבוהה: משפטית, עסקית, מקצועית וכן הלאה. 

ובמילים אחרות, עסקאות מסוג זה מקבלות מעטפת איתנה על ידי אנשי מקצוע מהטובים בשוק. 

משקיעים כשירים זוכים להיחשף להזדמנויות שאינן נגישות למשקיעים פרטיים. זהו האזימוט שלנו, ולשם אנחנו מכוונים כחברה, עבור קהילת המשקיעים שלנו. 

אסטרטגיה זו באה לידי ביטוי בשלוש ההשקעות האחרונות שלנו (נכון לינואר 2024):

השקעת הייקורי-טרי באורלנדו פלורידה, עסקת ייזום ופיתוח (בנייה חדשה) בשיתוף פעולה עם היזם אדם אמריקה. קרן חוב נדל״ן, הלוואה ליזם מוביל במיאמי, פלורידה,

ועכשיו מיושמת גם בחטיבת R.meTLV, בשיתוף הפעולה עם היזם Boulevard Tel Aviv. הפרויקטים שכבר מסר והמוניטין שלו, הולכים לפניו. השותפים להשקעת קפלן-שינקין – חמישה בניינים בעסקת תמ״א 38/2 – הריסה ובניה מחדש, הפתוחה להצטרפות בעת פרסום הבלוג-פוסט הזה – הינם משקיעים כשירים.

/ 5.

אהבתם? מוזמנים לשתף

כאן מתחילים, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

השקעת Boulevard תל אביב

השקעה שהופכת אתכם לבעלי זכויות בעסקה הכוללת אשכול פרויקטי תמ״א 38/2 בלב העיר המבוקש.

שיתוף פעולה עם יזם מוביל ומנוסה בתל אביב, בעסקה ששותפיה הם משקיעים כשירים.
לשמוע עוד – השאירו פרטים עכשיו:

דילוג לתוכן