המפקד הודיע לי – תקנה דירה או שתחפש יחידה אחרת!

מרביתנו, בתור אנשי צבא, ובעיקר בתור אנשי שטח, חסרים ידע בסיסי בתחום הפיננסי.
והאמת, מי בכלל לימד אותנו לקרוא תלוש משכורת?
איפה קיבלנו הרצאה על קרן ההשתלמות?
הידעתם שמומלץ לא לפדות אותה?
שאפשר וכדאי לקחת עליה הלוואת גישור ולהשקיע את הכסף, ובכך להגדיל ואף להכפיל את התשואה שלה? אנחנו, אנשי הקבע והפורשים בקיאים בכל סוגי ההתקפות וההגנות, אבל אף אחד לא לימד אותנו להגן על כספנו ולהשקיע אותו בתבונה.
באחת השיחות שלי עם איש קבע בכיר הוא סיפר לי בגאווה שהבית שהוא מחזיק כיום נקנה בזכות אחד ממפקדיו.

כשביקשתי ממנו לפרט, הוא סיפר שלפני עשרים שנה, כשהיה קצין צעיר ביחידה מובחרת, כינס מפקד היחידה את כלל הקצינים ביחידה ביום חמישי אחד לפני היציאה לחופשה.

"ביום ראשון כולם חוזרים לכאן עם צ'ק על סך 5,000 ₪.

אתם הולכים לרכוש את הבית הראשון שלכם בפרויקט צה"לי", הוא הצהיר. כולם הביטו נדהמים זה בזה. "ומה אם אני לא רוצה?" שאל אחד הקצינים. "זה בסדר גמור", השיב המפקד. "ביום ראשון תחפש לך יחידה אחרת".
"הנכס שקניתי אז הכפיל את עצמו בתוך חמש שנים, ובזכותו אני מחזיק היום בנכס ללא משכנתה", סיפר לי איש הקבע.
בעיניי, זה סיפור מדהים על דאגה אמיתית של מפקדים לפקודים שלהם. מפקד טוב הוא כזה שדואג גם לעתידם הכלכלי שלפקודיו.
מפקד טוב ידאג לפקודים שלו כמו לבניו, ולפעמים צעדים פשוטים בראשית דרכם של קצינים ישפיעו עליהם משמעותית לאורך עשרות שנים. לצערי, מרבית המפקדים בצבא פחות מודעים לכך.
אגב, אותו מפקד יחידה ישקיע איתנו בעתיד…

לתפיסתי כמו שאנחנו יודעים לתכנן תוכנית צבאית לפרטי פרטים, כך נכון שנדע לתכנן את הפרישה ואת ההיבט הפיננסי בה באופן מפורט כמו בכל תכנון צבאי אחר.
אם הגעתם לקראת הפרישה ועדיין לא יצרתם לעצמכם הכנסות פסיביות, הרי שעכשיו זה הזמן הנכון. ההבנה שבפרישתכם ייווצר פער של כ6000 ₪ – 10,000 ₪ פחות בממוצע בין המשכורת האחרונה לבין הגמלה שלכם(בתוספת רכב והוצאות), מחייבת אתכם להתחיל לחשוב כיצד להשלים את הפער הזה.
בעיניי, פורש צריך לייצר לעצמו השקעות והכנסות פאסיביות כמה שנים לפני הפרישה (עדיף מוקדם ככל האפשר, כמובן) כדי שכשישתחרר, ההכנסות הללו ישלימו את הפער שבין המשכורת הצבאית לבין כספי הגמלה, ובכך יעניקו לו את הביטחון ואת הזמן לקבל את ההחלטה הבאה של חייו לא מתוך פחד או לחץ, אלא מתוך שיקולים אמיתיים ונכונים עבורו.

אם כבר התחלתם לחשוב על הפרישה, ואתם רוצים למנף אותה – כדאי שנפגש. ב-5 השנים האחרונות אנחנו זוכים ללוות מאות אנשי קבע ופורשים בהשקעות נדל"ן יציבות ואיכותיות. רוצים לשמוע עוד? דברו איתנו עכשיו

/ 5.

אהבתם? מוזמנים לשתף

כאן מתחילים, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

השקעת Boulevard תל אביב

הפכו לבעלי זכויות בעסקה הכוללת אשכול פרויקטי תמ״א 38/2 בלב העיר המבוקש.

שיתוף פעולה עם יזם מוביל ומנוסה בתל אביב, בעסקה ששותפיה הם משקיעים כשירים.

לשמוע עוד – השאירו פרטים עכשיו:

דילוג לתוכן